Toxocary Canis A Cati

 

 

 

[Domů]
[Nahoru]

Left změny

Free Homepage Translation
_________________________

Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

 

 

Toxocary Canis A Cati

Toxocary Canis A Cati - Gnathostoma spinigerum - ŠKRKAVKA KOČIČÍ A PSÍ - (oblí červi)

Škrkavka psí a kočičí (latinsky Toxocara canis a cati Werner 1782) je celosvětové rozšířený červ z kmene Nematoda. Dospěli jedinci Toxocary Canis jsou odděleného pohlaví, bělavé žluté barvy, měří 9–18 cm a vyskytují se ve střevě definitivního hostitele.
Onemocnění lidí larvami škrkavek se nazývá "larvální toxokaroza" a vyskytuje se ve třech hlavních formách: forma orgánová, oční a smíšená. Z vajíček škrkavek se ve střevě člověka vylíhnou larvy, které proniknou střevní stěnou do cév. Touto cestou putují nejdříve do jater, kde svým aktivním pohybem způsobují mechanické poškození. Z jater se dostávají do plic a pak prakticky do celého těla s nejčastějším výskytem larev v oku, mozku a svalech.

V napadených tkáních se kolem larev tvoří zánětlivé ložisko.
V lidském těle můžou larvy zůstat životaschopné a pohyblivé i několik let.

Onemocnění se projevuje zvracením, průjmem, nechutenstvím, bolestmi břicha nebo teplotami, bolestivým kašlem, únavou kloubů a svalů, kožní vyrážkou a zvětšením mízních uzlin. Tyto příznaky mohou trvat několik dnů, týdnu i let. Mezi méně časté projevy nemoci patří poruchy vidění, postižení mozku, srdce, ledvin, chudokrevnost a otoky kloubů.

Toxocary Canis A CatiZávažnost onemocnění je odvislá od počtu pozřených vajíček a tedy i počtu migrujících larev a imunitním stavu postiženého jedince. Většina nakažených osob netrpí vážnými zdravotními problémy; o tom, že jsou tito lidé infikování se mohou dozvědět náhodně při jiném vyšetření. Onemocnění je prokazováno na základě vyšetření krve u osob všech věkových kategorii.
Možné jsou také opakovaně nákazy.
Léčba larvální toxokarozy záleží na momentálním projevu nemoci. Pokud pacient nemá potíže a nemoc je zjištěna pouze náhodně, nemusí podstoupit žádnou léčbu. Je ale důležité pravidelně vyšetření pacientů kvůli možnému zhoršení průběhu nemoci. Při orgánové formě onemocnění je nutné také opakovaně oční vyšetření pro případně včasné zjištění výskytu larev škrkavek v oku.
Larvy toxocary se často dostanou i do mozku a byly zprvu mým hlavním kandidátem na příčinu nervových onemocnění.

Larvy dlouhodobě putují tělem, podobně jako škrkavka dětská. Proto se jí říká larva migrans. Larvální toxokaróza má oční a útrobní formu. Přítomnost larev v oku vede k poruchám vidění a ke granulomatózním lézím na sítnici.
Tyto léze mohou symptomaticky simulovat retinoblastom. Může dojít k vážnému poškození oka. Slepota způsobená larvální toxokarózou je nicméně vzácná, uvádí se 1 případ ročně.

Závažnost viscerální formy zcela odvisí od počtu spolknutých vajíček. Larva vypouští enzymy, kterými si rozleptává tkáň před sebou a takto si uvolňuje cestu. Po průchodu larvy dochází k zajizvení tkáně. Migrace larvy je doprovázena zvýšenou TEPLOTOU, zvětšením jater, astmatickým kašlem. ASTMA se týká se i larev jiných parazitů, pokud se dostanou do plic.

Je to frekventovaná nákaza, plno klientů chová kočky nebo psy, ale dítě se často nakazí na pískovišti, dospělí na zahrádce, vajíčka můžeme polknout s neomytou zeleninou. Trus VŠECH štěňat je v prvních měsících infekční, ale i jejich moč a sliny. Vajíčka mohou být přilepena na srsti. Postupným odčervováním se promořenost toxocarou u dospělých psů snižuje. Toxocara projde placentou feny, u koťat se předpokládá přenos sáním mateřského mléka. Domnívám se, že toxocara projde i lidskou placentou, a nejen ona.Vajíčka venku jsou odolná, v hlíně nebo písku vydrží až dva roky.

Majitelé zvířat musí své miláčky odčervovat souběžně se svou léčbou, aby nedocházelo k reinfekcím a dodržovat hygienu při kontaktu se zvířetem.