Strongyloides stercoralis

 

 

 

[Domů]
[Nahoru]

Left změny

Free Homepage Translation
_________________________

Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

 

 

Strongyloides stercoralis

Strongyloides stercoralisHádě střevní. Velikost: 1-2 mm. Parazit především tropů a subtropů, ale autochtonní nákazy byly popsány i na našem území. Invazivní larvy (L3) pronikají do člověka kůží, krví jsou zaneseny do plic a po polknutí se přes dolní cesty dýchací dostanou do střeva (kde není potvrzena existence samců). Zde pak kladou „dospělé samičky“ (partenogenetická generace, 2,1–2,8 mm x 37 μm) vajíčka, ze kterých se hned líhnou nové larvy. Část z nich odchází stolicí (L1), ale část pokračuje ve vývoji (L2–L3) a proniká skrze střevní sliznici nebo kůží perianální krajiny, aby stejně jako škrkavky přes játra, plíce a střevo dokončily vývoj (přímý cyklus). Část z larev L1, které se stolicí dostanou do zevního prostředí, tu ve vlhké půdě pokračuje v přímém cyklu (L2–L3), ale jiné žijí volně (nepřímý cyklus, zde je i samec).

Kde se mohou vyskytovat : především na sliznici dvanácterníku a lačníku, jinak všude.
Ještě ve střevě se líhnou larvy, které odcházejí stolicí ven.Mohou žít i bez hostitele v půdě několik let, při první příležitosti pronikají pokožkou dalšího hostitele /práce na zahradě/.
Migrují plícemi, tracheou, hrtanem do trávicí trubice. Zde dospívají. Zdrojem nákazy může být i pes nebo kočka. Larvy mohou ve spodní části střeva pronikat střevní stěnou a migrovat dále tělem. Je to častá infekce. Na kůži způsobuje vyrážky, svědění, otoky. Při EKZÉMECH hledám v prvé řadě škrkavky a háďátka. V plicích způsobují kašel, v zažívání průjmy a bolesti
břicha.. Pokud jsou již háďátka rozesety po celém těle /játra, srdce, žlučník, plíce, střevo, pohlavní orgány, oči/ onemocnění má těžší průběh. Lidový název je ,,nitěnky“. Tyto parazity nacházím mimo jiné v zubních váčcích, v dásních, míše, periferních nervech, hltanu, podkoží, v cévách. Kvůli rozsevu drobných háďátek po těle je potřeba vyšších dávek benzimidazolových přípravků /VERMOX, ZENTEL