Plasmodium

 

 

 

[Domů]
[Nahoru]

Left změny

Free Homepage Translation
_________________________

Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

 

 

Plasmodium Falciparum (zimnička tropická)

Jedná se o nejdůležitějšího původce malárie, nejen proto, že je v tropické Africe, Asii a Americe nejrozšířenějším druhem, ale i z toho důvodu, že malárie způsobená tímto druhem končí velmi často smrtí.

Plasmodium Vivax

Známý druh parazitického prvoka -původce malárie. Rod cizopasných prvoků výtrusovců z podřádu krvinkovek; vyvolávají těžká onemocnění obratlovců i člověka - malárii.

Symptomy malárie jsou: horečka, tiky, atralgie (bolest kloubů), dávení a křeče.

Nepohlavní rozmnožování probíhá nejprve v játrech (exoerytrocytární stadia), potom v červených krvinkách periferní krve, kde vznikají i pohlavní stadia. Kopulace a další vývoj se uskutečňuje v komárech rodu Anopheles a dalších druzích.

Je známo asi 150 druhů. U člověka cizopasí čtyři druhy, další parazitují u hlodavců, ptáků a jiných obratlovců.

Plasmodium vivax představuje většinu malárie mimo Afriku až 100 000 000 případů ročně a další lidé, jsou infekcí ohroženi. Plasmodium vivax zabíjí mnohem méně často, a nemůže být předmětem dosud k neustálému z kultury in vitro, zůstává druh poměrně zanedbaný ve stínu P. falciparum.

Plasmodium vivax je protozoální parazit a lidský patogen . Nejčastější a široce distribuovaný příčinou opakující (benigní tertian) malárie , Plasmodium vivax je jedním z pěti druhů malarických parazitů, které se běžně mohou infikovat člověka. To je méně virulentní než Plasmodium falciparum , nejnebezpečnější z pěti, a však vivax malárie může vést k závažné onemocnění a úmrtí. Plasmodium vivax je přenášena samičkou Anopheles komára.

Plasmodium vivax se vyskytuje hlavně ve Spojených státech, Latinské Americe av některých částech Afriky. Plasmodium vivax může způsobit smrt kvůli splenomegalie (patologicky zvětšený slezina), ale častěji vede vysilující - ale ne fatální - příznaky.

Odhaduje se, že 2,5 miliardy lidí jsou v riziku infekce se tohoto organismu.

Plasmodium vivax mohou reprodukovat jak asexuálně a sexuálně, v závislosti na fázi životního cyklu.

Inkubační doba při infekci obvykle pohybuje deset-sedmnáct dnů a někdy až jeden rok. Trvalé jaterní fáze umožňují relapsu do pěti let po odstranění červených krvinek a fázích klinického vyléčení.

Vznik gamet [ upravit zdroj | editovat beta ]
Vývoj pohlavních buněk z gametocytes je známý jako gametogony. Když žena Anopheles komár kousne infikované osoby, jsou gametocytes a další stádia parazita převedena do žaludku, kde další rozvoj dojít.

Slinné žlázy infikovaného komára mohou obsahovat až 200 000 sporozoitů. Když komár kousne zdravého člověka, tisíce sporozoitů infekce vnikne do krve spolu se slinami a cyklus začíná znovu.